Avatar uživatele
zjentek

Poradíte ke koupi nějaký fajný, schopný notebook k běžnému dennímu užívání?

Notes má sloužit coby zdroj informací a zábavy. Jediné k čemu má sloužit je přístop na internet skrze prohlížeč, asi Chrom, anebo Edge. Má jít o zařízení bez software, v plánu je instalovat do něj W10. Měl by bát co možná nejlevnější, ovšem samozřejmostí by měl být SSD, na jehož velikosti ani nezáleží. Měl by být svižný i při sledování TV, videa, streamů atp., čili výbavou tomu odpovídající. Eventuálně poradit, v jaké cenové se mám/budu pohybovat. Děkuji.

Zajímavá 0 před 1096 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Nassin

Mám Lenovo – ideaPad S145–15AST, který splňuje vše, co od NTB požaduješ.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=ideaPad+S145-15AST&oq=idea­Pad+S145-15AST&aqs=chro­me..69i57.7765049j0j9­&sourceid=chro­me&ie=UTF-8

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Když si koupíš co nejlevnější, tak od toho nečekej zázraky. Ale nekupoval bych Lenovo, jsou to ve statistikách dost poruchové stroje. Pokud to má něco vydržet, tak hledej něco ve střední cenové relaci. Já bych ale bral Dell.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

NTB s SSD s možností nainstalovat Win10 na prohlížení internetu se bude pohybovat od 6 tis. (repasovaný s 4GB RAM – to je tak na čtení pošty a psaní na odpovedi.cz) po klidně víc než 20 tis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomáš1234

Osobně používám notebook Lenovo Ideapad (starší řada) a jsem spokojen. V práci máme několik Lenovo Thinkpad a ty jedou bez vydechnutí již několik let v kuse a pořád jsou OK. Takže bych možná volil něco od tohoto výrobce.

Jinak pokud chceš výrazně snížit cenu, tak popřemýšlej o vráceném/vys­taveném zboží. U takových notebooků můžeš ušetřit i desítky procent. Tyto modely najdeš třeba na Alze nebo Mallu, agregovány jsou také zde https://www.sle­wik.com/cs/elek­tro-akce-levne-vyprodej/notebooky/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Peppa: Za ntb se 4GB paměti bych víc než 4000 nedal. (Popravdě asi ani 2000, pokud by to nešlo rozšířit) Aktuálně čekám na doručení NTB s procesorem výkonostně odpovídajícím těm posledním co víc než 4GB neuměli, ale s 8GB. Koupil jsem jej pod 3000 a měl by vyhovovat všemu co zjentek požaduje – až na disk, je tam ještě 320GB klasika

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Souhlas, to jsem trochu nadstřelil. Nedávno jsem kupoval jen o málo dražší 8GB jednomu důchodci z rodiny na obvyčené použití

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nassin, ten již není v prodeji a byla mně nabídnuta tato alternativa>>>https:/­/www.euronics­.cz/notebook-lenovo-ideapad-3–15ada05-modry-lnv81w1009jck­/p565592/#popis…je to dobrá alternativa?

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

I ten, podle všeho by byl v hodný, jen nemá OS W10, ale ten jde dokoupit. Ony, ty Lenova jdou na dračku, tak se nediv, že původní odkaz upozorňuje, že už není k dostání.

před 1096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek