meereg

Poradí někdo osvědčený"bab­ský",přírodní recept na hubení mšic?

Nejlepší odpověď
anonym

Zadejte si otázku do vyhledávače, naposledy se tu toto téma řešilo asi před 3 dny.

Další odpovědi
hanulka11

jelikož sama používám chemii- mospilan nebo pirimor- ty účinkují na 100%

našla jsem ti toto
Příroda si umí poradit

Nejznámějším požíračem mšic je bezesporu slunéčko sedmitečné. I jeho larvy si na škůdcích rády smlsnou. Mšice jsou součástí jídelníčku vosiček Aphidius colemani. Tyto černé pomocnice nakladou do mšic svá vajíčka, jedna vosa jich zvládne zlikvidovat až 300 kusů. Dají se objednat přes e-shopy během sezóny, například TADY. Hmyz se hodí do krytých prostor – do zimní zahrady, foliovníku nebo skleníku.

Kromě živočichů můžete vsadit na správný výběr květin. Vysazení těch správných druhů zmenší pravděpodobnost, že se mšice objeví. Doporučují se afrikány, které svým pachem mšice odpuzují. Vyzkoušet můžete i lichořeřišnice, které chrání před vlnatkou krvavou a plísní bramborovou. Nespoléhejte ale, že pouhá vůně odradí všechny mšice od napadení vašich rostlin.
Tabákový útok a jiné babské rady

Kuřáci konečně mohou svůj zlozvyk využít k něčemu užitečnému. Nedopalky nechte vylouhovat ve vodě a roztok pak nastříkejte na mšice. Ty nesnášejí pach cigaret. Údajně zabírá také „vyuzení“ napadeného místa zapáleným tabákem. Zabrat by mělo také rozpuštěné mýdlo ve vodě nebo voda s jarem. Rostlině, kterou takto ošetříte, ale takový zásah rozhodně neprospěje. Proto den po aplikaci důkladně omyjte listy.

K boji proti mšicím můžete využít i přírodní produkty. Zatočí s nimi například kopřivový nebo pelyňkový nálev. Můžete využít i česnek. Rozdrťte několik paliček, rozmíchejte ve vodě a nastříkejte na rostliny.

Kdo má pocit, že by zápach česneku nebo tabáku v bytě jen těžko přežil, může proti mšicím vyzkoušet voňavější prostředek – levanduli. Umístěte pytlíčky se sušenou rostlinou mezi květináče. Tuto vůni nesnesou mšice, ani moli. Jestliže máte vůni levandule rádi, bude se vám v pokoji příjemněji usínat.

Babské rady mají i své nevýhody. Nikdo není schopen určit přesnou koncentraci přípravků a dobu ochranné lhůty (tedy jak dlouho trvá, než se rostlina stane pro člověka opět nezávadná). Jestliže mšice napadly vaši zahradu ve velkém, levnější ekologické varianty nezaberou. Proto se zahradnictví a i mnozí zahrádkáři spoléhají na chemii.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/vyhlas­te-msicim-valku-vypudte-je-sluneckem-chemii-nebo-tabakem-pv2-/hobby-zahrada.aspx?c=A090602­_150314_hobby-zahrada_mot

anonym

Jistě, třeba tento:

Mšici nalákat na něco sladkého, třeba kostku cukru, jakmile se začne přibližovat ke kostce tak ji chytit a odervat nožičky, ukázat ji pro výstrahu ostatním mšicím (ty už pravděpodobně budou také mířít k cukru) a následně ji mezi prsty rozmáčknout, ostatní mšice když to uvidí tak puknou žalem.
Doplňuji:
Jo a kdyby to nepomohlo, tak použij Pirimor.

mosoj

Vodní výluh z kopřiv funguje na 100 % a ničemu a ni nikomu neškodí.
http://awf-team.unas.cz/CS/OZ­P_item_4

venkovan

kamarád z betonárky