Pokuty od dopravního podniku – promlčecí lhůta?

Zdravím, dnes jsme se dozvěděla na základě našeho pátrání, že má manžel u advokátní kanceláře DP nezaplacené tři pokuty. Tyto pokuty jsouale z roku 1997, není tam již splněna podmínka pro promlčecí lhůtu? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Nepotěším,vůbec nepotěším.Přijde vám exekuční výměr,vím bohužel o čem je řeč,snad jsem se jich už zbavil,platil jsem pokuty staré cca 15 let.A je to rána,jedna dělala tak 12 000.
Soustrast.
Ale třeba budete mít kliku.
Jak ale uvidíte obálku se zeleným pruhem.....
Nějak jsem přestal mít rád zelenou barvu.

Další odpovědi
standa

  1. Promlčecí lhůta u tohoto typu finančních závazků je 6 let
  2. Běh této lhůty je však velice ošidný, protože může být kdykoli ze strany věřitele přerušen či zastaven (určitým právním úkonem)…, takže v tuto chvíli nemusí být zřejmé zda je DP v právu či nikoli.
  3. doporučuji při převzetí případné žaloby uplatnit námitku promlčení…, uvidíte u soudu zda DP předloží důkazy, že promlčecí lhůta ješte neskončila