terry

Pokud zasadím do truhlíku na severní stranu baráku malé vřesy (vřesovce), můžu je tam mít celoročně?

Sluníčko tam jde jen ráno z boku. Bude cca 1 m nad zemí.
Doplňuji:
Chtěla jsem napsat vřesy nebo vřesovce. Nevím, co je vhodnější. Do truhlíku.

hanulka11 – co myslíš tím, tu svou zeminu?
Dík

Nejlepší odpověď
beer

Na tom místě by se jim mělo dařit. Vřesy i vřesovce však nesnášejí vápenitou půdu – vyžadují půdu kyselejší, tedy s příměsí rašeliny.
http://loskutak­.nova.cz/clanek/o­krasna/vresov­ce.html
http://www.ko­nev.cz/rostli­ny/vres/

Další odpovědi
hanulka11

Vřesy nejsou náročné – hlavně chtějí tu svoji zeminu- jinak porostou všude.
Doplňuji:
Jen pozor musíš rozlišit vřesy a vřesovce – není to totéž.Ale to si najdeš na netu.
Já pěstuji vřesy, s těmi mám dobrou zkušenost – nyní až se oteplí je ostříhám .

terry

beer – v odkaze se uvádí, že je vhodné slunné stanoviště, a mě tam moc slunka nejde.
A taky je chci zasadit do truhlíku a o tom se nepíše.

No…asi je tam šoupnu a pak se uvidí.
Díky

hanulka11

kup si vřesy- jsou odolnější a chtějí kyselejší zeminu přesně jak píše beer , kombinuj barvy bude to pěkné