FlAsh_7

Pokud mám PC připojený k prodlužce a řádně jej vypnu, škodí jej následné vypnutí prodlužky?

Respektive je v něm stále ještě potom elektřina?

Nejlepší odpověď
gumiczud

Neškodí. PC je to fuk a BIOS je napájen svojí baterií.

Další odpovědi
zjentek

No tak tohle běžně dělá hodně lidí ve snaze alespoň na chvíli (spíše navečer) zabránit škodlivým účinkům zón elektromagnetického smogu se zhoubným dopadem na zdraví, tak to by tihle všichni měli brzy po kompech a to nemají. Obecně platí raději poškozený PC než zdraví, prostuduj tohle>>>https:/­/cs.wikipedia­.org/wiki/Geo­patogenn%C3%AD_z%C3­%B3na

led

Aj keď máte PC (notebook, tablet) vypnuté a zapnuté v sieti, stále ide doňho elektrický prúd, pomocou ktorého sa nabíja akumulátor. V prípade fyzického vypnutia (odpojenia) prívodného kábla prerušíte aj túto „udržiavaciu elektrinu“ a nb ( tablet), ako udržiavací zdroj elektrického prúdu (minimálny odber) využíva vnútorný akumulátor.
Stolné počítače na udržiavaci zdroj pre BIOS využívajú malú batériu (s výdržou niekoľko rokov)

Dochy

Nemělo by to vadit, a ano v některých částech je i poté elektřina.
Tedy řeším předpokládám „stolní“ PC. Některé základní obvody – „BIOS“, ale v tomto případě se tím obvykle myslí jen obvod reálného času (zkrátka hodiny) a nějaká malá oblast zálohované paměti s některými parametry, jsou napájeny baterií – obvykle CR2032 nebo něco podobného, v některých případech malý akumulátor.