zjentek

Pokud jsou filmy v PC uloženy ve formátu se šestikanálovým zvukem, vyplatí se investovat do patřičných repro?

Anebo službu obstojně zastane i klasická dvoukanálová repro soustava?

Odpovědi
Kura

Pokud reprosoustavu 5.1 rozmístíte správně v místnosti, tak je poznat, jestli tam přehráváte film s šestikanálovým zvukem nebo jen stereo. Dokonce i stereo na takové sestavě zní daleko lépe.

autacek

Tak hodně to závisí na reproduktorech. Lidský sluch je navíc koncipován tak, věř tomu, nebo ne, že nepoznáš, díváš-li se jedním směrem, jestli jde zvuk zepředu, nebo zezadu.

Ale subjeltivně pokud jde zvuk z více směrů je to lepší.

Mám pro tebe však docela blbou zprávu, čím dál víc filmů je produkováno ve formátu Dolby Atmos, který má 64 kanálů, na což ti doma reproduktory stačit nebudou 😉 Zato prý potřeby obýváku pokryje obyčejný soundbar a procesor to nějak dopočítá, kam má daný zvuk prsknout, včetně odrazu o strop.