Sjømann

Pokud bych si chtěl otevřít podnik určený pouze pro mužské / ženské hosty, je to forma diskriminace?

Podnik, který je přizpůsobený pouze pro jedno pohlaví (muž či žena), pro druhé pohlaví by byl vstup zakázán. Mám na mysli třeba obuv pro muže, kadeřnictví pro ženy, zábavný svět pro muže, knihkupectví pro ženy. Je to diskriminace, nebo svobodná vůle soukromníka? V kapitalismu by to mělo být ok, ne?

Odpovědi
elkon

Myslím, že pokud by podnik svým zaměřením a potažmo pak i názvem jasně deklaroval o co jde (měl by k tomu i patřičné povolení), tak by to neměl být problém.

Ametyst

Kapitalismus bez tržního prostředí, kde se soukromníkům nařizuje, buzeruje a trestají se, a největší pravomoc má stát, už přerůstá v socialismus. Stát předstírá, že podporuje rovnost, takže by to byla diskriminace. Kuřáky ale klidně diskriminuje. Neočkované také tvrdě diskriminoval.