počítačová síť

Jak pošlu nějaký soubor po síti? … mám windows na obouch počítačích.. myslím, že síť je DHCP.. jak mezi nimi navážu spojení?

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

win xp – počítače musí být ve stejné skupině, musí mít sdílenou složku a musí mít daný profil nastavené pro přihlášení heslo (u obou pc), poté jen ve složce do adresního řádku napíšeš IP adresu druhého pc (nebo jeho název). Popřípadě v sítích si najdeš tu skupinu v ní bys měl/a vidět ten druhý pc, rozklikneš a tam by měla být vidět sdílená složka. Zřejmě to na tebe vyplivne požadavek na jméno a heslo – přihlásíš se účtem toho druhého pc formát přihlášení bude názevPC\přihla­šovací_jmeno

win vista, 7 – profily musí mít nastavené přihlašování s heslem. pc nemusí být ve stejné skupině (narozdíl od xp jsou to už chytřejší systémy), další postup je v podstatě stejný jako nahoře, při vyplivnutí požadavku na přihlášení se přihlásíš opět názevPC\přihla­šovací_jmeno a heslo toho účtu na pc, na který se chceš dostat.
samozřejmě musíš mít složku nasdílenou a musí tam být oprávnění i pro zápis. Nastavit oprávnění té složky nejlépe pro everyone – read/write.