Eva2006

počitač nenachází Hardisk na tom širokém kabeku. co s tím

Doplňuji:
HD je starší 80gb,zkouším již kde co přehazuji jampery a v biosu nevím co změnit

Nejlepší odpověď
Michal Kole

je to starší disk ? Tak tam jsou propojky Master Slave a v Biosu taky jsou volby tak to musíte prokombinovat

Pokud je to nový disk a je veliký tak starší biosy s tím mají problém a je potřeba update biosu.

Taky lze zkusit disk z prostřední zásuvky na kšandě dát na koncovou a opět si pohrát s jumpery.

Další odpovědi
lexx

Prosím bližší specifikaci, velikost HDD (GB) typ a výkon procesoru (CPU), RAM paměť počítače, operační systém ? Máte odstraněnou (nebo správně zapojenou) propojku na pinech vzadu na HDD (master / slave) ? Napájecí kabel (4-pramenný, barevný, bílý plastový konektor) je zapojen v pořádku ?
Doplňuji:
Aaa, upřesněno, 80 GB, to není zas tak velký disk, s tím si poradí i velmi starý počítač. Tak vyzkoušejte jinou volnou koncovku (pokud je) na širokém datovém kabelu. Softwarem asi to nebude ale na dálku nepoznám diagnózu, zkoušejte dál.