tencosepta

Proč se mi po sedmé dneska bezdůvodně vypnul notebook?

Dobrý den, dneska se mi posedmé vypnul notebook. Stává se mi to už asi tři týdny. Jen tak, bezdůvodně, přehřátí to rozhodně být nemohlo. Navíc po zapnutí mi nefungují makra na klávesnici. Mám trošku slabší procesor (i3), ten ale nezatěžuji, mám akorát spuštěný internet a nějakou hru. Notebook se ani po čas hraní nepřehřívá, vypnutí přijde úplně náhle, bez nějakého očividného důvodu. Nevíte, čím by to mohlo být?

Odpovědi
Jájuš

Možná viry? Zkus počítač projet antivirákem :) (nejlépe ESET)

gecco

Dělá to při provozu na baterii a nebo na ´nabíječku´ a nebo máš zapojeno obé? – pokud obé, jedno z toho adpoj a zkus snotes provozovat jen s jedním napájením.
___
Jinak – odhaduju něco tepelně závislého (ne senzory systému) v HW…
Tohle může dělat i prasklý tišťák (přerušená cesta, která se zahrátím rozepne), nafouklý kondík, brouk povylezlý z patice – hledat takovou závadu je práce pro ´sebevraha´…
Mimochodem – „po zapnutí mi nefungují makra na klávesnici“ – odhaduju, že spíše nebude fungovat ta část klávesnice, definování a přiřazení maker s tím nemá tolik co do činění…
___
Předpokládám, že notes není v záruce.
Rozeber jej, vyčisti, rozpoj a zase spoj veškeré konektory, vytáhni integráče z patic a zase je tam vrať – mohlo by to pomoci. Pokud ne, bude to zřejmě ta horší varianta – naprasklá deska.
Pokud notes – čirou náhodou, v záruce je, nech to na servisu.
😉