on

Po jake dobe se maze zaznam v registru neplaticu?

po jake dobe se maze zaznam v registru neplaticu?

Nejlepší odpověď
panenka

po 5 letech mi bylo řečeno bance GE

Další odpovědi
standa

Pokud dlužník dluh uhradí, tak je oprávněn požádat o výmaz z registrů, ale zda bude vymazán to záleží na podmínkách provozovatele registru…

Jeden z provozovatelů registru neplatičů ma tyto podmínky:
„Záznamy jsou v registru evidovány po dobu 4 let od úplného splacení závazků, poté dochází k výmazu záznamu. Po dobu dalších pěti let je klient veden v evidenci, ale uživatelům již nejsou poskytovány informace o těchto splacených úvěrech.“

Obecně lze říci, že režim ´vymazávání´ je stanoven podmínkami jednotlivých registrů, které se mohou i dost lišit.

fira

Po 4 letech.