Jahoda

Plazma na zdi – výhody X nevýhody.

Dobrý večer.

Ode dneška máme doma plazmu značky LG. Úhlopříčka – 106 cm a váha cca 40kg.

Plazmu chceme dát na zeď pomocí držáků. Avšak máme obavy, že takovou zátěž držáky nevydrží. A to i v tom přápadě, že budou pevně přidělané. Myslíte, že to bude dobře držet? Zároveň bych se chtěla optat, jako to má nevýhody a výhody, mít plazmu na zdi?

Předem děkuji

Nejlepší odpověď
rynek878

Dá se ušetřit dost místa,ale problém je ten,že se obrazovka nedá natáčet a to by mně vadilo.

Další odpovědi
Miroslavst

To záleží na tom, kdo to bude přidělávat a jaké použije šrouby. Já bych provrtal zeď až k sousedům a prostčil 3 šrouby a z druhé strany přišrouboval. Ten čtvrtý bych nechal volný, abych se mohl dívat k sousedům, když zrovna nebude nic v televizi.
No do obývací stěny tu televizi nestrčíš, tak asi nic jiného než zeď nezbývá. Nevýhoda? Pokud soused povolí šrouby, může spadnout.

mosoj

Držáky to vydrží v pohodě. Je třeba zajistit aby to vydržela stěna. Takže raději co nejhlouběji. Také záleží jak bude televize daleko od zdi. Zda tam bude velká páka . Na střih to vydrží zeď bez problémů. Navíc to bude na několika kotvách takže se tah rozloží.

anonym

Ušetříte tím dost cenného místa, poloha televizní obrazovky v pozici zavěšeného obrazu na stěně je skoro idealni a působí docela přirozeně.

nevyhody ? pozor na to kudy povedete kabely, je vhodne s tim pocitat a nechat zavest antenu i elektrickou zasuvku na misto za planovane umisteni televizni obrazovky, vypada to pak urcite lepe nez minimalne dva kabely ktere od televize vysi kamsi dolu za skrin

… exituji i držáky které lze naklápět a televizor volitelně polohovat http://tv-stolky-a-drzaky.heureka­.cz/f:9313:67781/ , bývají dražší ale tak do dvou tisíc seženete určitě ten pravý (na polovinu až třetinu přijdou ty nepolohovatelné).

veselator1

No, celkem nevýhoda je, že ty plazmy jsou opravdu těžké. Máme doma taky starou plazmu a myslím si, že naše zeď by ji asi neudržela. Proto jsem si její přidělávání na zeď raději rozmyslel. Místo toho máme klasický TV stolek. Rád bych ale koupil nějaký bytelnější. Docela se mi líbí třeba ty světle hnědé TV stolky, které mají na https://inhau­s.cz/bydleni/tv-hifi/b-996633/

Elekrikář

Pokud bude pevná zeď, panel stačí větší hmoždinky.Když je to starý cihlový dům s maltou co se drobí a je to příčka,15 cm pokud to lze použít svorníky. Dají se koupit metr dlouhé závitové tyče. Nařežou se na míru. Podložky a matky se schovají pod omítku.Jsou také hmoždinky s epoxidovou patronou která se zašroubování šroubu rozdrtí a drátěný košíček ve ktrém je šroub doslova do zdi zalepí.