Rokio

Platí pravidlo, že při sjednávání úvěru výše příjmu zájemce o úvěr hraje kladnou roli při výši úrokové sazby?

V případě, že žadatel o úvěr má vyšší příjem, je zvýhodněn nižší úrokovou sazbou u úvěru, pokud ho dostane? A platí naopak, že lidé, kteří mají nižší příjem, budou mít vyšší úrokovou sazbu, pokud dosáhnout na úvěr?

Jaká je pravda?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží… Myslím, že většina úvěrů je na základě veřejné nabídky a tam jsou podmínky předem dané. Jde jen o to zda žadateli bude úvěr schválen či ne. On by žadatel s nižšími příjmy na úvěr s vyššími úroky ani nemusel dosáhnout což jde zas proti snaze banky na úvěrech vydělávat… Na úvěru který neposkytne ani nevydělá.

U větších úvěrů, kde se kalkuluje třeba s podnikatelským rizikem a jsou sjednávány individuálně to smysl dává.

Další odpovědi
ivzez

Ty jsi exceloval v ekonomických předmětech?

Samozřejmě, že to neplatí.

»Výše příjmu zájemce o úvěr hraje kladnou roli při výši úrokové sazby.«
Toto je nesmysl → měl bys otázku formulovat lépe.

autacek

Banka si může vyhodnotit bonitu klienta podle podmínek, které uzná za vhodné. Tedy i příjem může hrát svou roli.

Mc Merkurion

… na výši úvěrů má vliv tolik věcí, ale ani jedna z nich nejni pravidlem …