kablik

Platí ofsajd na celém hřišti, nebo jen na polovině soupeře? Pro znalce určitě naivní dotaz, já to však nevím, díky.

marně hledám odkaz na pravidla tak obyčejné hry jako je fotbal,znáte nějaký?

Nejlepší odpověď
rynek878

Ofsajd – fotbal
Pokud se některý hráč nachází na soupeřově polovině, blíže soupeřově brankové čáře než míč a než předposlední hráč soupeře, je v ofsajdové pozici. Ta není sama o sobě porušením pravidel. Pokud se však hráč v ofsajdové pozici ve chvíli, kdy se míče dotkne některý z jeho spoluhráčů, aktivně zapojuje do hry (tím, že zasahuje do hry hraním míče, ovlivňuje soupeře, nebo získává ze svého postavení výhodu tím, že hraje odražený míč), je v ofsajdu. V takové situaci rozhodčí (obvykle na základě signalizace asistenta) přeruší hru, kterou naváže soupeř nepřímým volným kopem z místa, kde byl provinivší se hráč ve chvíli přestupku. Ofsajd se netrestá v situaci, kdy hráč dostane míč přímo z kopu od branky, z vhazování, nebo z kopu z rohu.
více viz link:

http://www.sa­muraj.cz/sport-clanek/fotbal-pravidla-fotbalu-7/