david22

Plánuji si koupit LCD monitor ke svému staršímu počítači.Nejsem si jist, zda tu je kompatibila PC a nového LCD monitoru.

(Dosud mám CRTčko)

Foto konektoru na svém „postarším“ PC jsou zde:

http://www.uloz­.to/xr4sXgt/ko­nektor-jpg
Doplňuji:
bolak> jasně, ale mně jde o to, jestli třeba už není více standardů pro datové vstupy monitorů. Aby třeba němely LCD monitory více-pinové konektory, nebo zkrátka jiné tvary zástrček…

Nejlepší odpověď
Hlada

S tím nebudete mít žádný problém. Můžete si koupit jakýkoli monitor podle svého vkusu a potřeby. Na grafice máte konektor DVI-D, takže jej použijte. Budete mít kvalitnější obraz. I v nejhorším případě, kdybyste chtěl použít VGA a monitor měl jen DVI, není problém. Prodává se redukce DVI-I > VGA.

Další odpovědi
bolak

Jeden kabel jde do grafiky, druhej kabel jde do sítě, tam snad musí bejt kompatibilta vždycky ne? :)
Doplňuji:
Tak standardně je v monitoru 15ti pinovej D-sub, to je to co máš na obrázku. Ty novější monitory maj potom navíc i DVI, tam se strká ten menší konec týhletý šňůry > http://www.hdtvblog­.cz/obrazky/dvi­.jpg a ten větší pak do grafiky, každoparádně, že by nějakej monitor neměl ten standardní a měl pouze DVI, vo tom sem zatím neslyšel,
ale možný je všecko…

Sůwa

Nemusíš se bát, taky jsem to udělala. Konektor od grafické karty je dokonce stejný jako u mého prvního Pentia I. z roku 1995. Jediný rozdíl je, že LCD monitor musí mít vlastní napájení přes adaptér, u starého CRT bylo propojení přímo na PC.

anonym

V pohodě, nový monitor pojede bez problému, stačí ho zapojit do DVI-D, nebo HDMI a je to.Celkem dost monitorů už HDMI má standartně. Kdyby to nebyl tvůj výstup co je ve fotce a máš pouze starší VGA 15 pinů(ten co je zakroužkovaný) tak také není problém, existují redukce na VGA – DVI-D.

bolak

No vidišto, tak sem koukal na netu a opravdu existujou i monitory který d-sub fakt nemají >>> http://lcd-monitory.heure­ka.cz/hp-zr2440w/.

Takže to uděláš takhle, vybereš si monitor, zjistíš si ve specifikaci, jestli má d-sub a když ho mít nebude, tak prostě jenom dokoupíš ten dvi kabel, ale ono ho možná ani dokupovat nebudeš muset, protože pokud bude mít monitor jenom dvi vstup, tak kabel bude součástí balení :)