Omnipotence

Je trestné pěstování marihuany mimo vlastní potřebu?

V zákoníku se píše, že je trestné pěstování marihuany pro vlastní potřebu.
Pokud to tedy není pro mou potřebu, můžu si jí volně pěstovat, ne? :)

Nechci marihuanu poskytovat jiným. Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. V tom případě je to právně nepostihnutelné :)

Nejlepší odpověď
klumprt

V § 285 je tzv. privilegovaná skutková podstata týkající se konopných produktů pro vlastní potřebu. Je tam trest až 6 měsíců, což není mnoho.
Pokud budeš svoje výpěstky poskytovat dalším osobám, zdarma či za úplatu, nebo i v tzv. kolečku před hospodou, lítáš v tom za § 283 odst. 1 (v nejpříznivějším případě) se sazbou 1 až 5 let.
Rozdíl oproti jiným drogám, např. pervitinu, tkví v tom, že budeš-li vyrábět pervitin byť pro vlastní potřebu, hrozí ti až pět let, zatímco budeš-li pěstovat pro sebe marjánu hrozí ti postih podstatně mírnější. Pokud budeš poskytovat drogy dál, hrozí ti přísnější varianta bez ohledu na to, oč se jedná.
Doplňuji:
K doplnění otázky: Tak to je zajímavý nápad. Z toho by mohla být u soudu docela dobrá komedie 🙂

Další odpovědi
Minas

Pěstování marihuany je peklo, nech si to předepsat a hotovo, když uvidí pán doktůrek několika tisícovou bankovku bude rád že si koupí novej certifikát jak je anti-korupční :D

zzzlatokopka

Tak nespoléhej na díru v zákoně. Majitelé těch šopů, jsou postihováni za to, že prodali pár květináčů světel atd. Taky to v zákoně není!!!

Jde o výklad zákona, nemůžeš číst jen zákon, musíš si k němu nastudovat i rozsudky soudů, to jsou vlastně výklady práva.

arygnoc

>Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

teda len tak, pre pestovanie samotné?

;-Q

nahláste pestovanie v duchu zákona polícii a budete mať pokoj.
potom políčko zalejte kyselinou a bude.

pretože – v momente, keď zoberiete „úrodu“ – už neplatí >Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

ono totiž i príprava (pestovanie) či plánovanie (položená otázka) tr. činu je trestný čin.

;-Q

Omnipotence

Zákon je zákon. Subjektivní rozsudky hloupých soudců mne nezajímají.
Co je psáno, to je dáno. Není to pro mou potřebu, ani pro potřebu jiných.
Tůdle nůdle.