Avatar uživatele
Omnipotence

Je trestné pěstování marihuany mimo vlastní potřebu?

V zákoníku se píše, že je trestné pěstování marihuany pro vlastní potřebu.
Pokud to tedy není pro mou potřebu, můžu si jí volně pěstovat, ne? :)

Nechci marihuanu poskytovat jiným. Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. V tom případě je to právně nepostihnutelné :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3229 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Odpoveď byla označena jako užitečná

V § 285 je tzv. privilegovaná skutková podstata týkající se konopných produktů pro vlastní potřebu. Je tam trest až 6 měsíců, což není mnoho.
Pokud budeš svoje výpěstky poskytovat dalším osobám, zdarma či za úplatu, nebo i v tzv. kolečku před hospodou, lítáš v tom za § 283 odst. 1 (v nejpříznivějším případě) se sazbou 1 až 5 let.
Rozdíl oproti jiným drogám, např. pervitinu, tkví v tom, že budeš-li vyrábět pervitin byť pro vlastní potřebu, hrozí ti až pět let, zatímco budeš-li pěstovat pro sebe marjánu hrozí ti postih podstatně mírnější. Pokud budeš poskytovat drogy dál, hrozí ti přísnější varianta bez ohledu na to, oč se jedná.
Doplňuji:
K doplnění otázky: Tak to je zajímavý nápad. Z toho by mohla být u soudu docela dobrá komedie 🙂

Upravil/a: klumprt

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Omnipotence Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Minas

Pěstování marihuany je peklo, nech si to předepsat a hotovo, když uvidí pán doktůrek několika tisícovou bankovku bude rád že si koupí novej certifikát jak je anti-korupční :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Tak nespoléhej na díru v zákoně. Majitelé těch šopů, jsou postihováni za to, že prodali pár květináčů světel atd. Taky to v zákoně není!!!

Jde o výklad zákona, nemůžeš číst jen zákon, musíš si k němu nastudovat i rozsudky soudů, to jsou vlastně výklady práva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

>Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

teda len tak, pre pestovanie samotné?

;-Q

nahláste pestovanie v duchu zákona polícii a budete mať pokoj.
potom políčko zalejte kyselinou a bude.

pretože – v momente, keď zoberiete „úrodu“ – už neplatí >Chci ji pěstovat, ale ne pro potřebu mě ani jiných. <

ono totiž i príprava (pestovanie) či plánovanie (položená otázka) tr. činu je trestný čin.

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Omnipotence

Zákon je zákon. Subjektivní rozsudky hloupých soudců mne nezajímají.
Co je psáno, to je dáno. Není to pro mou potřebu, ani pro potřebu jiných.
Tůdle nůdle.

před 3229 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek