Nenaplněný

Označení přístroje na kterém mohu příjmat FM stanice v digitální kvalitě?

Jaké parametry musí být udány u přístroje, na kterém chci příjmat FM stanice v digitální kvalitě?
Doplňuji:
Můžete prosím vložit i odkaz? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Umí to každý set top box. Rozhlasové stanice jsou vysílány v multiplexu spolu s TV.
Čili se jedná o digitální šíření. V jaké kvalitě jsou ovšem nevím ( nějak se o rozhlas moc nezajímám).
Podobné je to ze satelitu. Tam je ale datový tok o něco vyšší takže kvalita také bude lepší.
Jiné digitální pozemní vysílání FM neznám a asi hned tak nebude. Proto nejsou běžně na trhu digitální rozhlasové přijímače.

Další odpovědi
tom004

Slovo „digitální“ se stalo jakýmsi fenoménem dneška. Digitální je pouze přenos signálu. Analogový,jed­noduše,modulo­vaný přenos nízkou rychlostí s velkou ztrátou kvality. Digitální,signál převeden na dvojkovou soustavu (1–0),přenos vysokými kmitočty téměř beze ztrát. Na jeho konci je nějaké zařízení (třeba set-top-box),které digi signál převede zpět na analogový,přijímače ho zpracují a my ho vidíme a slyšíme. A právě kvalita tohoto koncového zařízení určuje i kvalitu obrazu i zvuku (např.: kvalita použitých součástek,druh zapojení ap). A kvalitních zařízení je dnes v prodejnách elektro dost. A pořád platí,že to nejdražší,nemusí být zároveň i nejkvalitnější.

Hlada

Nejdřív si ujasněte pojmy, abyste se pak v obchodě nenapálil. Signál ve studiích se zpracovává digitálně. K posluchači se pak šíří buď analogově pomocí frekvenční-FM nebo amplitudové-AM modulace nebo digitálně-dvb.
Pokud chcete koupit přijímač se zabudovaným digitálním tunerem, poznáte ho tak, že má rozsah 174 – 240 MHz, zpravidla označený DAB. Kromě toho bude mít také rozsah 88 – 108 MHz označený FM. Důležitý je frekvenční rozsah, nikoli označení digital a pod. To může znamenat jen to, že má radio displej místo stupnice.