Avatar uživatele
Akri014

Okay mi nechce uznat záruku na utopené hodinky, když jsem se s nimi sprchoval? Nevíte, co s tím?

Prosím, neuznali mi záruku. Xiaomi amazfit bip 2. Co mohu nyní dělat? S hodinkami se lze koupat, sprchovat. Říkali, že jsou vodotěsné na koupání, ale na sprchování ne. To mi přijde jako úplná blbost.

Okay mi nechce uznat záruku na utopene hodinky. Sprchoval jsem se s nimi. Jen jednou. Mají IP 68

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1357 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tím „ne na sprchování“ zřejmě směřuje k ohánění se tím, co mají napsáno v dokumentaci: „Bip disponuje certifikací IP68, čili je prachuvzdorný a voděodolný. Silný tlak vody však může způsobit poškození těsnění a Bipmůže přestat fungovat, nevystavujte proto Bip přímému tlaku sprchy, hadice, atp.“
Argumentoval bych, že hodinky nebyly vystaveny přímému tlaku.

P.S. Znám člověka, který má úplně stejný typ. Zeptám se ho na zkušenost s odolností vůči vodě.

Upravil/a: Pepa25

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Akri014 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Neuznání záruky je pravděpodobně protiprávní. Tvrzení prodejce je samozřejmě blbost. Ponoření do vody určitě znamená větší riziko, než tryskající voda. Potíž asi bude v tom, jak dokázat podmínky, za kterých došlo ke vniknutí vody. Cituji:

IP68 označuje stupeň odolnosti telefonu nebo jiného zařízení. Kód tvoří dvojciferné číslo, v němž první číslice označuje odolnost zařízení proti pevným objektům a pohybuje se od 0 (bez ochrany) až po stupeň 6 (zařízení je chráněno před nebezpečnými dotyky jakoukoliv pomůckou a proti vniknutí prachu). Druhé číslo pak uvádí odolnost proti tekutinám a pohybuje se v rozmezí od 0 (bez ochrany) až po číslo 9 (zařízení je chráněno proti tlakové vodě).Mobilní telefony se stupněm IP68 jsou chráněny proti prachu, před nebezpečnými dotyky a proti potopení do vody. Oproti mobilům s IP67, které vydrží maximálně 30minutové ponoření do metrové hloubky, je tak můžete klidně nepřetržitě potápět do vody za podmínek, které určí výrobce.

https://www.u­lefones.cz/na­se-novinky/stupen-kryti-ip68--ip69k--mil-std-810g/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud nesouhlasíš s rozhodnutím, lze škodu vymáhat soudně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Ty jako já jsem s okay nikdy neměla problém… :-O já jsem byla s nimi vždycky max spokojená…

Avatar uživatele
Kajolka

Já jsem taky překvapená, protože já u nich nakupu často. Nejřív jsem tam chodila a teď nakupuju na e-shopu a taky v pohodě.

Avatar uživatele
Hanka1970

Dobrý den všem také přeji. Měl bych trochu konkrétnější dotaz ohledně výběru hodinek. Syn má mít v půlce prázdnin narozeniny a my moc nevíme se ženou, co mu dát :/ Bude mu 16 let a technologie moc nemusí :D Narazili jsme na Slava hodinky: https://stylti­me.cz/produkt/pan­ske-automaticke-hodinky-slava-s-cernym-cifernikem-slava-sl113/

před 1031 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

To, co ti řekli, je naprostá volovina. Jestli to dokonce mají napsané v návodu, můžeš jít rovnou do sporu.
Stupně krytí jsou převzaté z elektrotenchiky. Jsou přesně definované, pro zjednodušení slovně popsané. Tryskající vodě musí vyhovět výrobek s krytím IPx6. Jestli mají v návodu něco jiného, sami přiznávají, že výrobek nemá deklarovanou vlastnost.

před 1357 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Autista

Tak je utop ještě ve vaně a sveď to na chybu výrobce

před 1357 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování