Rohlik

Je odlepená vnitřní stélka v botě důvod k reklamaci?

Zakoupil jsem si z českého e-shopu boty a po cca 50 dnech se mi vnitřní stélka v botě odlepila a nyní je zážitek z chůze horší, jelikož stélka nedrží na svém místě. Zkoušel jsem to přilepit sekundovým lepidlem, ale vydrželo to sotva 2 dny.
Spadá táto vada do závad, které lze reklamovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano spadá. To ale že jsi to zkoušel zalepit sám, může být důvodem k neuznání reklamace.

Další odpovědi
Kepler

Reklamace bot je problematická. Zpravidla jsou oprávněné, jestliže jde o výrobní vadu. Ve tvém případě si nejsem jistý. Navíc ses to pokoušel opravit sám, takže by ti to už neuznali. Já bych to řešil sám přilepením, ale sekundové lepidlo je nevhodné. Chtělo by to trvale pružné lepidlo, jako je třeba Chemopren. Jinak si počti zde:
https://www.pe­nize.cz/ochra­na-spotrebitele/69349-jak-reklamovat-boty-abyste-uspeli

Edison

Tak sekunďákem to opravdu držet nemůže. Tam se pouřívají pružná lepidla, jako třeba chemopren. Jestli je to na reklamaci Ti nejlíp řekne prodejce. Ale nesmíš se nechat odbýt… 😉 Ale asi by to mělo být reklamovatelné. Otázko je, co řeknout na ten vteřiňák.

Hlada

Proboha! Kam se poděla obyčejná šikovnost?

Edison

Koukám, všeobecná shoda… Vyjímečně… 🙂