Muňa

Nevíte, prosím, na co mám nárok?

Prosím o radu. Před 10lety jsme společně s manželem koupili RD a opravili ho za prostředky z hypotéky. Do manželství manžel vstupoval s autem a motorkou (cca 110.000 Kč), já jsem vstupovala s kompletně zařízeným dvoupokojovým bytem (pračka, lednička, myčka). Nyní se rozvádíme a manžel po konzultaci s právníkem mě nutí podepsat přepis domu pouze na jeho osobu, bez vyvázání z hypotéčního úvěru s tím, že nabízí smlouvu o tom, že bude hradit veškeré náklady na hypotéku a dům a v případě, že ne, mám nárok dle nabízené smlouvy i na kompenzaci všech nákladů s tím spojených. Dále mi tvrdí, že nemám nárok na jakoukoli kompenzaci za věci, které jsem do manželství donesla, proto nedostanu ze zařízení bytu (cca 300.tis), auta (50 a 210 tis) a karavanu (90tis), vybavení dílny (300 tis) nic. Nevíte, jaké mám nároky a na co mám právo? Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Máš nárok na polovinu majetku (a polovinu závazků)…
😉
Doporučuju – ´pořiď´ si vlastního právníka a domluvu nech na právnících…
😉

Další odpovědi
nyjono

Doporučuji právníka. Pro první rady lépe 2 různé, vzhledem ke zkušenostem.
Myslím, že máš nárok na polovinu majetku získaného v průběhu trvání manželství.

Anemone

Máš nárok nejen na polovinu ze všeho, co jste v manželství společně pořídili, ale zcela jistě i na kompenzaci náhrady všeho s čím jsi do manželství vstupovala. Stejné nároky má i manžel. Soud to propočítá a v rozsudku vynese konečné rozhodnutí. Nepodepisuj předem manželovi žádnou dohodu o rozdělení majetku, která by pro tebe nebyla výhodná. Proto toho právníka, je to na něm kolik dokáže ukecat. Bez právníka tě oškubou.

Mc Merkurion

… udělej přesně to co manžel: konzultuj to s právníkem, jak vidíš na jednání manžela, radí právník dobře (otázka je ale, jak pro koho) …

Kryšpín

Má pravděpodobně právníka z Plzeňské turbofakulty a podle toho jeho nároky jsou vypracovány