L.G.

Nevěděl byste někdo jaký je (byl) osud kuponové knížky v případě, že nedošlo k transformaci kupónů za akcie?

Kupónovka leží nedotčena v šuplíku… Zda tedy nedošlo k jejímu propadnutí zpět státu v důsledku nečinnosti. Děkuji za případné relevantní odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Kuponovka je stále platná, ovšem nikdo ti za ni už nikdy nic nedá. Můžeš si ji vystavit, nechat na památku, nebo ji zkrátka vyhodit. K ničemu už neni.

Další odpovědi
Pepa25

S kupónovou knížkou je to stejné jako tuzexovými bony nebo stravenkami na rok 1994

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nechápu, proč by někdo kupoval známku za tisícovku a pak se ani nepokusil kupony uplatnit (každá vlna měla minimálně 5 kol)… Takový případ asi nebyl, ne?

L.G.

No právě že se takový rýsuje, zatím důvod neaktivity neznám, ale někdy člověk pokoupí aktivum, které nezužitkuje, třeba auto a pak v něm neabsolvuje ani jednu jízdu, moc takových není, ale najdou se. 🙂

L.G.

Díky za info, pane Drap🙂. Tudíž platná, ale bez možnosti výkonu práv vlastníka (ius abutendi zůstalo) 😁… Ok. To je vše, ještě jednou děkuji.