gamer456

Neporadíte nějaký chladič, který dobře uchladí i7–4770K?

Nevím teploty se držel tak okolo 60C při zátěži poté jsem vyměnil grafickou z gtx 660 na gtx 960 a potom ty teploty začaly byt takovéhle a ještě k tomu se mi rozbilo jedno křídlo u větráku takže to chce nový. :D

Odpovědi
Quimby

Pokud není procesor přetaktován, tak ho uchladí i chladič, který se s ním dodává. Pokud máš podezřele vysoké teploty – 60°C a více, tak je něco špatně. Nejspíše odešla už teplovodivá pasta a je potřeba ji vyměnit.

Každopádně většina lidí bývá spokojená s http://www.czc­.cz/arctic-cooling-freezer-13_2/82957/produkt nebo podobné chladiče od stejné značky. Vždy si ale překontroluj, že se ti vejde daný chladič do bedny. Některé chladiče jsou taky celkem široké a kdybys měl větší ramky, tak by se taky nemusely vejít. Samozřejmost je, že chladič pasuje na daný typ procesoru. K některým se také nedodává teplovodivá pasta a je potřeba ji dokoupit zvlášť.

leporela22

Já doporučuji tento http://www.czc­.cz/coolermas­ter-tpc-600/152183/produkt
zrovna je ve slevě, ten je jeden z nejlepších.

Muffz

jakykoliv heatpipe chladic ti i7 spolehlive uchladi. Cena se pak odviji zejmena podle kvality lozisek a hlucnosti. Doporucuji klasicke znacky – Zalman, Cooler Master, ARCTIC Freezer.
Ja mam i5 s heatpipem a teploty neprevysi 45°C pri dlouhodobem plnem zatizeni vsech jader.