Monie

Nechcou mi vrátit peníze za zboží. Může následovat nějaký postih, když já jsem vše splnila v termínu?

Koncem roku jsem reklamovala plesové šaty zakoupené na aukru. Prodejce mi ihned napsal, že do měsíce přijdou šaty o dvě čísla menší, které jsem následně požadovala. Šaty nepřišly a na můj ples jsem si musela půjčovat jiné. Neochotně mi napsali, ať jim šaty zašlu na prodejnu a oni mi vrátí peníze. Šaty jsem posílala začátkem února a peníze mi stále nepřišly a na emaily neodpovídají. Napsala jsem jim do 14 dnů od přijetí zásilky a je to již čtvrt roku, co se reklamuje stále „řeší“.
Mám v téhle situaci nějaké práva?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud máš doklady o zaplacení a následném vrácení, kontaktuj aukro-formulář-problém s prodejcem a ty ti pomůžou.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Máš práva. Doporučuji ti poslat jim doporučený dopis a v něm je vyzvat k plnění, jinak podáš žalobu a budeš požadovat i náklady soudního řízení. Také podej okamžitě písemnou stížnost ČOI, dostanou pokutu.

Reklamaci musí vyřešit do 30 dní a pak do dalších 30 dní vrátiit peníze, pokud je to více jak 60 dní, jsou v prodlení.

Pokud na dopis nezareagují, nebo nebudou plnit, můžeš podat žalobu.

Obrať se i na Aukro, oni si takové podvodníky hlídají, mám dojem, že aukro za to i nějak ručí.

briketka10

můžeš kontaktovat přímo Aukro.cz na tel. 573 77 55 77

Karel Brož

Podobně už jsem se bohužel spálil několikrát na různých internetových obchodech, když jsem volil nejlevnější možnou variantu před ověřeným nebo dokonce oficiálním eshopem dané značky. Dnes už bych to znovu neudělal a objednávám vždy jen z doporučených míst, například nedávno jsem kupoval pracovní oblečení do firmy od https://www.uvex-safety.cz/cs/ a byl jsem nadmíru spokojen s rychlým dodáním a vstřícnou podporou 😉