Nakoupili byste dluhopisy autobazaru?

Tenkrát velký autobazar, odhadem tak třetí největší. Všiml jsem si už dříve, že jejich nabídka aut je čím dál menší a dnes vidím, že nabízejí dluhopisy s úrokem 5,3 p.a. v celkovém objemu 4 miliony kč. na nákup vozů. Šli by jste do toho?

Nejlepší odpověď
Adamos00

Ne

Další odpovědi
pucipuci

Do aut? U žádného autobazaru, ani u toho největšího NE.

soles

Celkový objem pouze 4 miliony Kč? To moc aut nenakoupí. Jaký je důvod neuvést zde název tohoto autobarazu?

Asi bych do toho nešel.

Edit:
Stále platí, že do toho nepůjdu, ale může to být zajímavá investice. Jelikož je celková emise pouze 4 miliony a skladové zásoby jsou nyní 30 milionů, tak je to myslím dobře jištěno.
Firma je na trhu od roku 1992, takže pokud by byl v tomto nějaký úmysl poškodit věřitele, tak to určitě nebudou dělat kvůli 4 milionům.

Michálek1245

Osobně mi ty investice do aut nepřijdou zase tak stálé. Na druhou stranu je fajn se podívat i na to, co na to řekne software na správu dluhopisů a případně finanční poradce. Bez nějakého většího auditu a finanční analýzy se tohle těžko posuzuje. Záleží na historii firmy, jaká auta prodávají, jakou mají klientelu…