Photoguy

Na pam. kartě se mi zacaly samy vytvaret nove slozky a fotky se do nich radi odznova. Čim to je?

nikon D3200, normalne jsem fotil a naraz jsem pri pretahovani fotek zjistil ze se mi to zacalo radit odznova… cim to je a jak to vratit?
kdyz jsem koukal jestli jsem to ja sam neprehodil nekde v nasaveni tak to neni mozne protoze rozdil mezi posledni fotkou v te prvni slozce a tou hned za ni v te nove slozce je jedna minuta.

a slozka se mi tam vytvorila sama, moc dekuju za rady :)

Na pam. kartě se mi zacaly vatvaret sami nove slozky a fotky se do nich radi odznova, cim to je?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To se dělá i mně. Jakmile se složka naplní na nějakou kapacitu, vytvoří se nová.
Zřejmě nějaká pojistka, aby to foťák přečetl.

Další odpovědi
Lamalam

Jedná se o vlastnost, nejde o chybu.

štamgast

Pokud používáš paměťovku a pokud je to nějaká pojistka, jak tvrdí Raibek tak vše, co je na kartě zálohuj do PC a naformátuj ji a zvol systém souborů NTFS. Je to stejný systém, který používají HDD v PC a mně to pomohlo odstranit problém, kdy se mi odstraněné soubory z paměťovky mazaly rovnou a nešly do koše.

cochee

Štamgastovu radu nemohu doporučit, málokteré zařízení typu foto-video podporuje formát NTFS. Co už, akorát karta nebude rozeznána. Nejlépe jest naformátovat paměťovou kartu přímo v zařízení, pro které je karta určena; pak to bude fungovat 100% spolehlivě. Což ale neříkám, že odstraní tvůj problém – pokud to ovšem je problém, pokud to není vlastnost systému.

Klaproth

Jedná se o normální chování. Prostuduj manuál.