z2341965

Myslite, že je teď ideální doba na začátek podnikání?

S ohledem na finanční situaci a nedostatek zaměstnanců v ČR?
Podnikání v oboru stavebnictví / elektro.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

NE

Vhodná doba pro podnikání zatím u nás ještě nikdy nebyla, ani v dobách, kdy byl přetlak pracovní síly. Příliš mnoho klacků házených pod nohy, složitá legislativa…

Další odpovědi
Drap

ANO

Vždy je vhodné začít, pokud opravdu chci.

Anikitos

ANO

Doba na podnikání je vhodná kdykoli, záleží ovšem na tom, jestli jsi na to připravený ty… nedostatek zaměstnanců ve firmách, aktuální ekonomika atd. jsou pak jen vedlejší faktory (jako samozřejmě na nich záleží, ale né tolik, jako na tom, jestli člověk ví, jak se -správně- podniká).
:)

nyjono

ANO

Pokud nabídneš dobré podmínky, lidi seženeš. Elektro můžeš dělat i sám. Jde o to, jak budeš dobrý.
Nebo popřemýšlj i o jiným oboru.
Vim, že i v dobách vyšší nezaměstnanosti a tudíž nižší kupní síly, některým firmám obraty rostly.
Takže to evidentně není v souvislosti s dobou. Jen dělat to, co je žádaný.

autacek

NE

Ideální podmínky už byly, především když se rozjížděl vlak. Naskočit do něj za jízdy, obzvlášť když mnozí se již vezou a pohodlně sedí, není nejjednodušší. Navíc průvodčí prudí že máte platit víc a strojvůdce s vlakem různě cuká, podle toho kam jsou nastaveny při volbách výhybky. Tak že dostat se do první třídy asi nebude jen tak a svézt se ve dvojce, tam si předávaj místo taky generace navzájem.

Nicméně zkusit nastoupit se dá vždy, pokud najdeš na trhu poptávku, máš napůl vyhráno. A jinak legislativně bude už jenom hůř. Kdyby platilo to co dnes hned od plyšáku, tak se ten vlak nikdy nerozjel.

peterd108

ANO

Mc Merkurion

ANO

… ideální doba nejni nikdy,ale co se týče zrovna elektra ve stavebnictví, tak tam toho moc nepotřebuješ, a jestli seš šikovnej, tak ti lidi utrhaj ruce …
… jinak chybí jiná odpověď, protože opravdu nevím, jestli je teď doba vhodná, či nevhodná …