v342

Můžu z počítače s vytáčeným telefonním připojením k internetu telefonovat z pevné linky?

Odpovědi
Hlada

Ne. Vytáčené připojení je v podstatě hovor. Analogový signál na telefonních frekvencích.

Dochy

Ty ještě jedeš přes klasický modem? To snad už nikdo nepoužívá. Ale pokud ano, pak pokud se dobře pomatuju, některé modemy to umožňovali.

elkon

Jde o to, čemu říkáš vytáčené připojení. Pokud máš na pevné lince VDSL připojení tak z počítače telefonovat lze.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

elkon: Píše telefonovat „z počítače“ a z „pevné linky“. Při VDSL neovládá z počítače běžnou telefonní linku, dokonce mám pocit, že VDSL běžné telefonní spojení vylučuje – alespoň u nás. Při ADSL jsou pásma rozdělena na telefon (klasický) a počítač. Při DAIL-UP počítač využívá telefonní pásmo.