xiperio

Můžu vrátit výrobek prodejci a odvolat se na klamavou reklamu?

Nebo žádat náhradu škody, která mi používáním vznikla? Asi každý se s tím už v médiích setkal. Propagace některých výrobků a jejich funkcí někdy odporuje zdravému rozumu či fyzikálním zákonům.
Uvedu příklad:

  • Elektrický zubní kartáček odstraní zubní povlak až o 100 %. O 100 % než co?
  • Nebo mohu vrátit pneumatiku, když na ní najezdím 10 tisíc místo 40, které uvádějí v reklamě?
  • A to nemluvím o kosmetických krémech, které odstraňují vrásky.

Je dobře, že už poskytovatelům, co nabízejí internet, tzv. zatrhli používání slovo AŽ. Už musí rychlost po většinu dne dodržet.
Jsem zvědavý, kdy slovo AŽ bude zákonem korigováno i u ostatních výrobků.

Odpovědi
Schluker

Doporucuju koupit lepsi TV/monitor. V reklamach je vďzdycky hvezdicka a piditext, ktery odkazuje treba na nejakou (jiste nezaujatou) studii potvrzujici reklamni tvrzeni. Nejsou hloupi, tohle si moc dobre hlidaji…

elkon

Těžko, je to tvoje hloupost, že tomu věříš. Možná v Americe bys uspěl, tady ne. Letitá zkušenost hovoří, že reklama se dělá hlavně na věci, které se špatně prodávají.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.