Avatar uživatele
Kulpix

Můžu v obálce se známkou poslat poštou poslat peníze, nebo je to trestné?

V žádném případě to dělat nebudu. Jen mě to zajímá.

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, gagaga, Cenobita před 2812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Trestné to neni. Může se ti však lehce stát, zvláště při obyčejném dopisu, že peníze nedojdou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Snad jen menší částku a doporučeně. Ale nikdy nevíte, jak to může dopadnout, i když to trestné není.

Nedávno mně poslala známá doporučeně jako dopis 5 €. Vložila je mezi bílý papír, aby nebylo poznat, že jsou v obálce peníze. Došly v pořádku. Posílala jsem jí na dobírku jednu slovenskou knihu. Platbou za dobírku by se kniha prodražila.

U velkých částek bych neriskovala. Někdy jsem sama poslala místo peněz ve stejné hodnotě známky, samozřejmě u menších částek.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lukyn0

Je pravda, že dojít nemusí a ne jen kvůli penezům, jelikož na dopis se známkou není záruka jako např. při doporučeným psaní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Kolik pošleš? Protizákonný je to až někde od částky 270.000kč, nebo tak nějak a pouze v případě, že chybí adr. odesílatele ;o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Já jsem nikdy peníze v obálce neposílal, posílal jsem je převodem na účet (dříve složenkou). Jedině, když jsem něco posílal na dobírku, musel jsem počkat asi 10 dní, až mi peníze přijdou.

Dnes už existují převody peněz na účet, kdo nemá účet, má jistě někoho v rodině, kdo účet má a také internetové bankovnictví…

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Ani dobírka není na tuty. Nejlépe cenné psaní, pojištěné a do vlastních rukou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cenobita

  1. Dopis je možné poslat i doporučeně, z takového se již tak snadno nedají peníze vykrást.
  2. Teoreticky by mělo jít směnit peníze za bitcoiny, ty poslat Internetem a příjemce by si zase bitcoiny proměnil za hotovost.

před 2812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání