dvdk

Můžu přidat RAM když mám OEM verzi.

Dobrý den mám PC (LGA775) a OEM verzi windows vista a chci v PC přidat RAM. Je to legální?

Nejlepší odpověď
kelley

Ano je. Možná budete vyzván k nové registraci Windows u Microsoftu, ale v tomto případě spíš ne.
Problém by mohl nastat pouze při výměně základní desky, na tu je registrace vázána. V tom případě je legální jen výměna základní desky po poruše a po její reklamaci v záruční době. Což stačí po nové telefonické registraci nahlásit operátorovi.

Další odpovědi
blesk26

Je otázka s čím konkrétně je OEM licence svázána. Ona ta definice není příliš jednoznačná. Ale osobně bych to příliš neřešil, pokud se nejedná o velkou změnu v konfiguraci (např. výměna základní desky, se kterou je pravděpodobně licence i svázána), tak bych se to nebál vyměnit nebo doplnit.

mosoj

V životě jsem něco takového neslyšel a to jsem již několikrát paměť RAM zvyšoval. Spíš si dej pozor aby přidaná RAM spolupracovala s tou původní.