Kura

Můžu mít reproduktory k PC zapojeny přes 15 m kabel ?

Nebo je zapotrebi nejaky a ktivni kabel jako treba u dlouhych HDMI kabelů ?
Aby nedochazelo ke ztratam kvality na takovou vzdalenost …
Doplňuji:
Jedna se presne o tyto : http://m.alza­.cz/logitech-z906-d226021.htm

Jestli se z toho pozna prumer vodice netusim.

Vice upresnit to neumim.

Nejlepší odpověď
Hohny

Pokud máte možnost připojit přes optický kabel, tak by neměl být sebemenší problém. Vaše reproduktory tuto možnost mají, tak už jen záleží na zvukové kartě v pc. Většina karet optický vstup má a pokud ne, tak tyto reproduktory by si určitě zasloužily lepší zdroj (zvuková karta).
Doplňuji:
pardon: optický „výstup“ musí vaše karta podporovat…

Další odpovědi
gepik

Pokud je u sestavy přibalený, nebo není slabší než ty sestavě, tak to nevadí. Patnáct metrů není tak moc, pokud by jsi řekl padesát, pak teprve by se mělo řešit.

Michal Kole

záleží na průřezu toho vodiče v tom kabelu.

Hlada

Z dotazu není zřejmé, zda jde o vstupní nebo výstupní kabel. U výstupních záleží na průřezu, jak píše Michal. Rozumné minimum je 1 mm2. Jestli jde o vstup, tak nejlepší by byl optický přenos, pak digitální. Ani s analogovým by ale nebyl problém. Kapacita kabelu by měla být co nejmenší. Je to přenos signálu o napětí kolem 1 V na nízké impedanci, tedy v podstatě hodně podobný rozhlasovým linkám, kde nějaký ten kilometr nehraje roli.

jirkajirka

Používám asi 20 m kabelu stíněného k propojení zvuku ze stolního počítače s reproduktory 2.1 se zesilovačem na zahradu kde grilujem.Žádné zkreslení jsme nepoznali.Zhotovili mi ho v TV servisu.