bolak

Můžou hrát v Gambrinus lize ženský, kdyby existovala nějaká výrazně lepší hráčka mužských kvalit?

Je to někde zakomponováno v pravidlech fotbalu, že nesmí ženská nastoupit s chlapama, že ji nesmí kluby koupit do týmu?

Nejlepší odpověď
annas

Odpovídá Jitka Klimková. Stala se první Češkou, která získala profesionální trenérskou licenci UEFA a může tedy trénovat mužský prvoligový fotbalový tým, a to dokonce i v zahraničí.

Mohly by podle vás někdy ženy hrát spolu s muži?

Jitka Klimková: Vyrovnaně spolu mohou hrát tak do dvanácti let, což je už běžné. Spousta klukovských týmů má mezi sebou holky. Pak už ale ženy mužům jednoduše nestačí fyzicky. Po technické stránce jsou na tom sice dobře, ale moderní mužský fotbal je hodně dynamický a silový a na to ženy nikdy nebudou mít.

Jedna z nejlepších světových fotbalistek, Birgit Prinzová, sice kdysi dostala nabídku hrát za tehdy prvoligový mužský italský tým, ovšem odmítla ji. Snad to byl dobrý marketingový tah, hodně se o tom tehdy mluvilo, ale myslím si, že ve hře by moc přínosem nebyla.

http://www.re­adersdigest.cz/ma­gazin/osobnos­ti/jitka-klimkova-prvni-ceska-trenerkou-UEFA

Další odpovědi
marci1

Já to chápu tak, že teoreticky hrát žena s muži může, ale Fotbalová asociace ČR by to jistě neschválila. V pravidlech fotbalu se píše, že : „Ve všech případech, kde se v pravidlech používá mužský rod, ať se již jedná o HRÁČE, rohodčí, asistenty rozhodčího nebo funkcionáře, platí stejná ustanovení i pro ŽENY působící v těchto funkcích“.
Doplňuji:
http://nv.fot­bal.cz/assets/pra­vidla_fotbalu_vni­trek_CB_1.pdf

bolak

annas: „dostala nabídku hrát za tehdy prvoligový mužský italský tým“

čili je to i v dnešní době možný? třeba na útoku by to podle mě nevadilo, tam se hledaj technický hráči a není potřeba mít tolik síly, navíc ženský by určitě míň simulovaly, s i myslim..

jinak jsem si ještě vpomněl na film ženy v ofsajdu, viděli jste to někdo? :) jak tam bohdalka pískala zápas, někoho tam zfaoulovali a ona k němu hned přiběhla a začala ho konejšit :))

annas

Takže jsem rovněž pochopila, že je to teoreticky možné. Film jsem viděla, ale vzpomínám si matně.

Co tak fotbalová Amfora?