Michal Kole

Může zaměstnavatek, požadovat, aby se třeba kuchařka před prací osprchovala a může kontrolovat, zda se sprchuje pečlivě?

To znamená, že šéf, bude stát 2 metry od sprchy a koukat 🙂

Dotaz je trochu uvolněný, ale inspriroval mě podobný dotaz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-potrebna-hygiena-pro-restauraci

Zaměstnavatel je povinnen kontrolovat, zda je dodržována hygiena, ale problém je jak zajistit, aby nebyla ohrožena důstojnost člověka.

Nejlepší odpověď
dudu

Právě se zaujetím koukám do nejnovější bruselské směrnice a zde je jasně uvedeno, že zaměstnavatel při kontroluje dodržuje bezpečnou vzdálenost a při poptávce kuchařky o namydlení zádíček dotyčnou na vytypovaných místech opatřuje jemnými a krouživými pohyby!?

Další odpovědi
mojitek

Tohle zaměstnavatel chtít samozřejmě nemůže :o))) Pro zaměstnance v gastronomii platí normální pravidla s tím,že zaměstnanec musí dodržovat standardní hygienické předpisy(pro pracovníky v gastronomii)­.Kontrola správnosti sprchování v tom neníííí :o) Pokud by se kuchař šprajcnul,tak může zajít k MUDr s tím že má třeba i jen průjem,a jelikož připravuje pokrmy tak ho MUDr musí dle zákona zneschopnit.Majitel si bude muset vařit sám…ony ho ty nevolnický výmysly brzo přejdou… 😉

led

Ad Dudu, a nie je to náhodou v prípade takej požiadavky „sexual harassment“ zo strany kuchárky? To v príručke nie je?

led

Michale
a čo tak vybudovať bazén, aby si musela pre vstupom do kuchyne zaplávať…
:)