Man 23

Může sms zpráva infikovat zařízení ?

Např. kdyby mi přišla podvodná sms s odkazem nebo nějakým ověřovacím kódem, může mi pouhé kliknutí na sms zavirovat mobil a dát tak přístup k útočníkovi, že by si mohl prohlížet má videa, fotografie atdl v mobilu ? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Schluker

Tohle uz se tady zodpovidalo mockrat. Pouhe otevreni sms nemuze nic zpusobit. S odkazy v ni uz je to obsem horsi.

Disraeli

Schluker, může. Mně párkrát přišla SMS, která mi vždy ubrala kredit. Nic jsem neplatil (nic zvláštního jsem si nekupoval), číslo jsem nedával na žádné pochybné servery, v SMS žádný odkaz nebyl (jen text) a dokonce jsem si ji ani nemusel zobrazit – stačilo, že přišla a hned se mi odečetlo cca 90 Kč z kreditu… Celkem mi to přišlo asi 4× nebo 5×, porpvé jsem to otevřel a pak jsem zjistil, že mi to ukradlo kredit. Po čase přišla znova, tak jsem to nezklikával a rovnou smazal, ale stejně mi to ten kredit vzalo…
Nevím, jak to funguje, ale asi někdy stačí jen to, že jen příjde SMS.

Dochy

Za to ale nemůže ta SMS. V té SMS bylo nějaké potvrzení o platbě. Mně také kdysi začli chodit nějaké sms na služební telefon – ale tam byli platby blokovány. Když jsem to řešil s poskytovatelem „služby“ tak jediné co jsem z nich dostal bylo „tak mi vás tedy odhlásíme“. Když jsem to řešil s operátorem tak jsem se dozvěděl víceméně: Nic se vám neodečetlo, tak co chcete řešit".
Takže: udělals chybu, žes platbu nereklamoval. To bylo Tvé právo. SMSka za to nemůže. Kredit hlídá operátor, nepočítá jej telefon na zákaldě SMS.

Disraeli

Tak to je divné, ono to nebylo potvrzení o platbě (právě jsem ani nic dlouho přes intetrnet neplatil a číslo taky nikde nedával), navíc text byl o něčem jiném (už je to chvíli, už nevím, co přesně tam bylo) a mobil to nebyl nic moc, jeden z těch prvních dotykáčů a systém taky jen základní. Platby přes mobil tehdy nebyly a jak jsem říkal přes internet jsem zrovna taky nic neplatil…
Taky když jsem měl kredit na nule, tak dlouho nic nepřišlo, žádná taková SMS. Nahrál jsem si ho dobil a hned den nebo dva na to přišla SMS a za druhý den další a kredit byl na nule… takže to musely být podvodné SMS. V té době jsem se bavil se známým a říkal, že to zná, ale že jediná věc, co se proti tomu dá udělat, je zablokovat si nevyžádané SMS u operátora (nebo si samozejmě změnit kredit na paušál).