bolak

Může si fotbalovej klub koupit hráče jen na tejden?

Kdyby nějakej klub třeba bojoval v baráži o 1. ligu, kde by potřeboval vyhrát pár zápasů, mohl by si koupit hráče z 1. ligy jen na těch pár zápasů, když ty už budou mít třeba volno?

Odpovědi
BergySeltzer

Domnívám se, že fotbalista by měl podepisovat s klubem pracovní smlouvu na dobu určitou, jako každý jiný zaměstnanec. Na týden? Asi ne. Navíc fotbal je týmová hra a během týdne by se s týmem nesehrál ani Messi.

Kepler

Co na tejden, stačí jedna vteřina a gól je hotový. Kdyby to ale chtěli na jistotu, stačí podmáznout rozhodčí, to je mnohem efektivnější než hráči.

Weirdquestio

Co já vím, tak za sezónu může hráč hrát maximálně za 2 kluby (B tým stejného týmu se myslím nepočítá). Takže i kdyby hrál jen týden, tak zbytek půlroku by musel zůstat v klubu.

Byly ale i případy, kdy celebrita z jiného odvětví (například herec Ivan Trojan) nastoupila jen na jeden zápas.