marijakes

Může se tavolník van Houtteův upravovat střihem do tvaru?

Dobrý den, koupila jsem si několik keříků tavolníku pro živý plot a jeden jsem ponechala jako solitér. Mohu tavolník v živém plotě stříhat do tvaru jako třeba živý plot z tújí?

Nejlepší odpověď
annas

Odborníci uvádějí toto:

"Keř dorůstá slabě přes 2 metry výšky ,přesto je občas pěstován ve stříhaných živých plotech, kde je jeho výška a šířka omezována na požadovaný rozměr.

Dokáže kvést i jako stříhaný živý plot, pakliže se střih dělá ihned po odkvětu .Nutno však říci, že je velice působivý jako volně rostoucí v nestříhaných živých plotech , kde oblouky jeho větví, hustě obalenými chocholičnatými květenstvími, působí dojmem jakoby „tryskajících proudů“. Do živého plotu se sází na vzdálenost 40 až 50 cm. U nestříhaných plotů se může vysadit i na větší vzdálenost (60–70 cm). Velice efektní je i jako solitera. V neposlední řadě je nutné zmínit i jeho podzimní oranžovo¨- červené zabarvení listů.

Více zde: http://okrasne­rostlinyjovi.web­node.cz/okras­ne-rostliny/spiraea-x-vanhouttei-tavolnik-van-houtteuv-/