Kazatel

Může mít zřízenou datovou schránku i nezletilé dítě?

Odpovědi
elkon

O datovou schránku mohou zažádat fyzické osoby, podnikající fyzické osoby a právnické osoby, které nejsou zapsány v obchodním rejstříku nebo nejsou zřízeny zákonem.

Pepa25

Nemůže. Zákon říká, že „Datovou schránku fyzické osoby zřídí ministerstvo bezplatně na žádost fyzické osobě, která je plně svéprávná …“ Plně svéprávným se člověk stává zletilostí (s výjimkami) – viz §30 NOZ.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2008-300#p3

Kazatel

elkon 》 a odpověď na otázku je tedy ano, nebo ne?

elkon

Četl jsi tam někde o nezletilém dítěti? Myslíš, že se tam někde skrývá?

Kazatel

Že by pod pojmem fyzická osoba?

elkon

Říká ti něco termín plnoletost k právním úkonům?

Kazatel

O té jsi se nikde nezmiňoval, hraje v tom roli?

Dochy

Souhlas s Kazatelem: Odpověď stále chybí. Všude je jen „fyzizká osoba“ bez nějakého dalšího upřesnění. Podle toho by datová schránka mohla být zřízena i nemluvněti.