Vicki

Může mi prosím někdo poradit,jak přezimují květiny Kana?Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Na rozdíl od jiřin, u kterých je záhodno nechat přejít první mrazík doporučuji vykopat kanu – dosnu ještě před příchodem prvních mrazíků a přezimovat ji obdobně jako jiřiny v rašelině. Fotografie a popis pěstování této rostliny naleznete na mé webové stránce.
S pozdravem J. Hejduk

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/hliz­nate-kvetiny/kana-dosna-1531/?stranka_o­blast=

Další odpovědi
verka

Vykopat a přes zimu do chladnějšího suchého místa uskladnit. Podobně jako jiřiny.

marpet

Mám Kany v nádobách.Na zimu uklidím celou nádobu i se zeminou a přestanu zalévat.Suché ustřihnu,hlízy nechám v suché zemině.Na jaře je začnu zalévet a přihnojím.