Nikkol

Může dát brankář gól?

Byl by platný gól, kdyby se povedlo ( nějakým zázrakem) brankáři odpálit puk do soupeřovy branky?

Nejlepší odpověď
nanule

Samozřejmě a stává se to. Hlavně při hře bez brankáře na druhé straně.

Další odpovědi
laco

Když na druhý straně bude stát nějakej poušťák(halák) tak to jde

Travis

V NHL na to byl specialista Patrick Roy 🙂 U nás se to povedlo jednou myslím Dušanu Salfickému :) Samozřejmě do prázdné branky…

bobánek

Gol který dá brankář je platný tak jako by ho dal hráč.Stává se to i ve fotbale.Koncen osmdedátých a začátkem devadesátých let dal takovýto gol Ostravský brankář Mikloško do brány Sparty.Byl to první gol od brankáře v historii.

elektrikář

Občas se to stane hlavně do svojí.

papson

Ano, gol by platil. Koncem 90. let se v All star game v NHL dokonce zavedla soutěž golmanů, o to, kteří přestřelí celý hřiště do branky (s nějakou překážkou uprostřed). Nevím, jestli se ta soutež koná pořád nebo už ne. Ale aby se to stalo v zápase, tak golman potřebuje několik faktorů:

  1. trochu času na zamíření
  2. zručnost
  3. nejlépe prázdnou branku
  4. vhodnou situaci
  5. a samozřejmě trochu štěstí;-)