Pirate_of_D1

Musím vyzvednout novou MasterCard od GE Money nebo ne?

Přicházím s dotazem který se týká nabídek z oblasti půjček. Přišlo mě Výzva k vyzvednutí zásilky určené do vlastních… Ge Money Multiservis mě posílá novou platební kartu. Je to OK PREMIUM. Nemám u této banky účet. Využíval jsem pouze produkt úvěrové OK karty která je již splacená. Pokud si na poště vyzvednu novou, hrozí, že za asi 2 roky pošlou novou a furt dokola. Smlouvu snad ani nemám, ta se aktivovala nákupem. Když si novou kartu nevyzvednu, jak budu na poště vypadat? Prostě ji nechci.
http://www.ban­ky.cz/ge-money-ok-karta-premium

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Budete vypadat úplně normálně 🙂. na poště řekněte ať to pošlou zpět, že jste si nic neobjednal.
Speciálně GE to tímhle způsobem dělá, také jsme asi před 7 lety kupovali něco na splátky a hned nám přišla jako bonus kreditní karta. Kartu musíte aktivovat, tzn. musíte z ní čerpat, takže i když si ji vyzvednete a neaktivujete, nic se neděje. Alespoň takto to tenkrát bylo, měli jsme jí v šuplíku asi 2 roky a pak jsme jí vyhodili,

Další odpovědi
Bumbes

Tomu se říká legální lichva (OK karta – „pouze“ 3,6% měsíční úrok), švagrová jim také před lety skočila na špek a ještě je chválila, že jí oznamovali „kolik ještě může utrácet“. Potom se už jen divila, že pořád poctivě platí skoro 1000,– Kč měsíčně, nic nekupuje a dluh se nesnižuje. Ta splátka byla přesně totožná s měsíčním úrokem, takže opět se někdo chytřejší živí na úkor prosťáčka.
Toto ponaučení stálo švagrovou 88000,–Kč za zboží v hodnotě 25000,–Kč!!!
Takže honem ruce pryč od nich a nenechat se oblbnout, nic nevyzvedávat a nic nepodepisovat!

http://www.pe­nize.cz/inves­tice/14288-ok-karta-neni-ok
http://forum.fi­nexpert.cz/vi­ewtopic.php?f=317&t­=301074

Zdroj: www.mesec.cz/clan­ky/ok-karta-zkusenost-k-nezaplaceni/

mišula4

V žádném případě ji vyzvedávat nemusíte, ale pozor – tím se jich nezbavíte. Já radím, převzít a rovnout zažádat o zrušení. Prostě napíšete dopis, že kartu nevyužíváte a že chcete smlouvu zrušit, protože oni Vám ji neposílají jen tak, ale automaticky každé dva roky po vypršení platnosti té předchozí karty a tím pádem máte u GE Multiservis vedený jakýsi úvěrový účet, dokud ho nezrušíte, budou Vám to posílat furt dokola.