Hapaču

Musím mít živnostenský list, když vyrábím ruční výrobky a fotky dávám do příspěvků na Instagram?

Vyrábím ruční výrobky a fotky dávám do příspěvků na instagram. V popisku mám „v případě zájmu napište do zpráv“. Zatím jsem teda nic neprodala, ale kdyby se mi poštěstilo a prodala bych třeba dva výrobky za 500 Kč za měsíc, musím mít na toto živnostenský list? Zjistil by někdo, že ho nemám popřípadě dokázal by mi někdo, že jde o podnikání, na které živnostenský list potřebuju? Je mi méně než 18. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Pokud je to trvalá činnost za účelem výdělku, měl by být živnostenský list

Hlada

Muselo by jít o udání. Podle §2 živnostenského zákona je živností soustavná činnost. O soustavnosti by bylo možné v tvém případě s úspěchem pochybovat.
Jen v případě, kdybys měla za rok příjem vyšší, než 15 000, musela bys podat daňové přiznání (§38g zák. o daních z příjmů). Žádnou daň bys ale neplatila.

jáára

Vesele do toho! Živnosťák netřeba. Víc kreativních lidí je potřeba.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.