zjentek

Mohu zjistit poštovní adresu či uživatele konkrétní IP adresy? A jak?

Můžu coby uživatel ISS (internetových sociálních sítí) sám zjistit, kdo se přihlásil a zůstal přihlášen na mém FB profilu?
Na FB v zabezpečení je možný vidět, že jsem aktuálně přihlášen na dvou adr: na této mé IP, odkud sem píši a zároveň na další IP někde v Brně. Tak jsem „brněnskou“ IP gůglil a zjistil jsem toto:

http://www.is­pinfo.net/isp/46­.135.86.html

Následně jsem tedy vyhledal přímo tu konkrétní IP a zjistil jsem toto:

http://www.is­pinfo.net/isp/46­.135.86.96.html

Což v podstatě je tatáž informace, která řeší ISP, ale konkrétní místo či osobu, které přímo využívají tohoto IP jsem nezjistil.
Takže znám pouze konkrétní IP, širší lokalitu a data přihlášení (což pro zajímavost jde o dny víkendu)

Souvislosti: Má bývalá přítelka pracuje u Vodafone a rodinu, děti má v Brně, kam jezdívá o víkendech. Toto jsou pro mne zvláštní shody, které mne vlastně vybízejí ověřit předpoklad, že můj FB účet navštěvuje „načerno“ právě ona. Nechci nikoho obvinit bez důkazu.

Mohu informace nějak zjistit i sám? A pokud sám ne, dá se to vůbec zjistit nějakým způsobem bez asistence PČR?

PS: vyšší zabezpečení účtu FB jsem následně samozřejmě provedl.

Nejlepší odpověď
anonym

kdybys chtěl zjistit konkrétní osobu musel bys kontaktovat Vodafone (resp. IPS kterému IP adresa patří) podobně jako to dělá policie ČR a ten ze zákona musí identitu člověka který měl v konkrétní čas přidělenou konkrétní IP prozradit (mají to v logu a umí to spárovat se svým zeznamem klientů) … tobě to ale neprozradí, takže konečná.

Další odpovědi
Muffz

Tohle jsem řešil pár let dozadu, kdy jeden (už bývalý) „kamarád“ věděl nějak moc o tom, co si píšu s různými lidmi, a pak toho velmi schopně zneužíval, až vydíral. Z FB jsem si taky vyjel logy a zkoumal IP, která ukazovala do stejného města do části, ve které bydlí. Taky mě to odkázalo na Vodafone s tím, že jsem se hlásil jako majitel té IP a vymyslel jsem si nějakou pohádku, každopádně mi jen potvrdil to ono místo, kde se IP nachází, a víc mi neřekl. Ale to mi stačilo, na bývalého „kamaráda“ jsem zatlačil, až se přiznal, společným známým jsem osvětlil, co je ten člověk zač, a ukončil jsem s ním jakýkoliv kontakt. Sice se pak plazil a omlouval se, ale s takovými lidmi nechci už mít nic společného.

ivzez

Ne, konkrétní poštovní adresu ani osobu nezjistíte.
Pomocí IP adresy zjistíte poskytovatele připojení k internetu,
někdy i město, odkud se někdo připojil.

Pokud jde o Facebbok, tam by měla stačit změna e-mailu
(napřed přidat nový, potom ten nový nastavit jako hlavní a
nakonec odebrat původní e-mail).
Teprve po změně e-mailu změnit i heslo.

Přes Vodafone se v Brně určitě připojuje k internetu hodně lidí.
Byla by moc velká náhoda, aby šlo o bývalo přítelkyni (zvláště,
jestli jste po rozchodu změnil heslo).