Avatar uživatele
Registrovaný

Mohou mít oba novomanželé příjmení nejen toho druhého, ale i své rodné?

Zkrátka aby měli oba po svatbě příjmení s tím, že si rodné ponechají a přijmou jméno toho druhého. Jak by taková příjmení vypadala, jaká by byla pořadí jmen u každého z nich? Lze to u všech občanů ČR, nebo jeden musí být cizinec?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

"Snoubenci jsou povinni při uzavírání manželství před matričním úřadem nebo oprávněným orgánem církve souhlasně prohlásit, zda příjmení jednoho z nich bude jejich příjmením společným, či zda si ponechají svá dosavadní příjmení nebo zda spolu s příjmením společným bude jeden z nich užívat a na druhém místě uvádět příjmení předchozí; bylo-li předchozí příjmení složeno ze dvou příjmení, může být na druhém místě užíváno a uváděno jen jedno z nich (§ 660- §662 zákon č. 89/2012 Sb.).

Více v odkazu
http://www.svetsvateb.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Lze to u obou manželů. nemusí být cizinec a pořadí je takové, jaké si zvolí.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.