zjentek

Mohla by se Tesla Rožnov soudit s E. Muskem pro jakési svévolné osvojení zavedené obchodní značky?

Anyway… co je to? Je to přestupek? (Když někomu čmajznu jméno.)

Nejlepší odpověď
annas

1. V koncernu Tesla všechny pobočky zanikly po r. 1990.
Tesla E. Musk – byla založená v roce 2003

"Ke sporu o ochrannou známku došlo v roce 2007.

"Americká Tesla Motors vs. česká Tesla Holding: Známkoprávní spor zažehnán

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors zažehnal hrozící spor o ochrannou známku s českou společností Tesla Holding.

Česká elektrotechnická firma podala v roce 2007 i letos námitku proti přihlášce americké společnosti o ochrannou známku v Evropské unii. Po dohodě zástupců obou firem ji ale nedávno stáhla. Informoval o tom americký server MarketWatch.

Po nedávných jednáních lidí z obou společností Tesla Motors upravila svou ochrannou známku tak, aby se vypořádala s jakýmikoliv námitkami Tesly Holding," uvedla mluvčí americké firmy Rachel Konradová. Vyrovnání obou firem dále komentovat nechtěla.

Generální ředitel Tesly Holding Robert Němec dohodu potvrdil. Americká společnost, která patří k předním firmám v proslulém kalifornském Silicon Valley, podle něj svou přihlášku o ochrannou známku upravila tak, „aby odrážela různé obchodní zaměření našich firem“.

Česká Tesla Holding je podle svých webových stránek nástupcem jednoho z prvních elektrotechnických podniků na území tehdejšího Československa, který byl pod názvem Elektra založen roku 1921 výhradně s českým kapitálem. Pod obchodním jménem Tesla podniká od roku 1946 a je také majitelem ochranné známky Tesla, jež je chráněna ve více než 100 zemích světa. Od roku 2007 je vlastníkem firmy investiční společnost Kilcullen Kapital Partners

https://www.au­to.cz/americka-tesla-motors-vs-ceska-tesla-holding-znamkopravni-spor-zazehnan-53101

2. „Už v průběhu let automobilka Tesla Motors postupně přešla k využívání pouze názvu "Tesla“. Aktuálně byla změna názvu posvěcena také regulatorními orgány v USA."

Většina z nás používá název „Tesla“ dlouhodobě. Jen výjimečně jsme i my tady na Hybrid.cz puntičkářsky psali „Tesla Motors“. Už v červnu 2016 se ale změnila doména automobilky z teslamotors.com na tesla.com.

Víceméně jasno bylo v okamžiku, kdy se objevila divize Tesla Energy a produkty jako Tesla Powerwall a Powerpack. Vše pak zpečetil nedávný nákup společnosti SolarCity, kterážto značka postupně zanikne.

V rámci společnosti Tesla teď nyní nově budou fungovat dvě divize: Tesla Motors a Tesla Energy. Navenek ale bude firma vystupovat prostě jako Tesla, a to i oficiálně. Je to do značné míry podobná změna, jakou kdysi podstoupil Apple při změně jména z „Apple Computer“.

Zjednodušení se nedávno dočkal také název elektromobilu Tesla Model 3. Cíl Tesly je jasný: zvýšit zapamatovatelnost vlastní značky a maximálně zákazníkům usnadnit orientaci mezi svými produkty."

http://www.hy­brid.cz/automo­bilka-tesla-motors-oficialne-zkracuje-jmeno-pouze-na-tesla

3. Elon Musk vysvětlil co znamená logo Tesla

Elon Musk, šéf Tesly, aktuálně potvrdil, že „téčkové“ logo Tesla skutečně představuje výseč řezu elektromotorem. Stylizované písmeno T je část rotoru, linka nad ním část statoru.

Kdybyste loga Tesla Motors pokládali vedle sebe do kruhu, získáte něco velmi podobného řezu elektromotorem. Logo pochází z dílny designérské společnosti RO-Studio z New Jersey. Ta navrhla také logo jiné Muskovy společnost

Americká fa Tesla ale uvádí svůj název velkými písmeny, tedy TESLA. A možná je v tom problém.

Kdysi totiž probíhal spor mezi tehdy jugoslávskou firmou
Tesla a naší firmou stejného jména.
Naše fa se hájila tím, že název TESLA je zkratkou výrazu
TEchnika SLAboproudá. Soud tehdy rozhodl tak, že naše
fa se musí psát velkými písmeny a jugoslávská Tesla."

http://www.hy­brid.cz/elon-musk-vysvetlil-co-znamena-logo-tesla

--

Další odpovědi
Emefej

To asi těžko:
a. Tesla Rožnov už dávno neexistuje
b. Tesla Holding, majitel ochranné známky Tesla, se v roce 2010 dohodl s Tesla Motors

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

A protč je ta otázka v rubrice pojištění ?

zjentek

Bo „jistota“. Kapišto? (;