Boy 13

Mohl se mi takto poškodit externí hard disk ?

Prosím Vás mám prosbu. Zrovna když jsem si připojil k PC externí hard disk a zálohoval si tam fotografie, tak mi začal vyzvánět telefon na kterém mám vibrace a byl položený na stole vedle externího hard disku (chvíli vyzvaněl, protože jsem byl zrovna ve vedlejší místnosti) Myslíte, že se nepoškodil kvůli tim vibracím na mobilu a nesmažou se data ? Moc Vám děkuji. PS: externí hard disk je značky Verbatim a kapacita úložiště je 1 TB

Odpovědi
elkon

To není důvod k poškození. Snad vidíš, že disk funguje.

Drap

Důvod poškození je nějaký jiný

led

Pokiaľ externý disk nespadne na zem, alebo nespadne na neho strop, nemusíme uvažovať o mechanickom poškodení.
Prvý pohľad, svieti kontrolka disku?
1 – ak nesvieti, sú prípojné káble dobre zasunuté? Vytiahni a znova zasuň
2 – ak svieti, stále načítáva, alebo hrkoce ako starý autobus?https://­1gr.cz/fotky/id­nes/18/014/c460/JSK710a7­f_SKODA.jpg
3 – ak sa nechce načítať, opakuj po mne Otče náš, jež si na nebesích, dej sladké spočinutí tomuhle věrnému disku…
4 – nie je všetkým dňom koniec.
Odpoj disk, vypni počítač…
zapoj disk, zapni počítač a čakaj výsledok. Vo väčšine prípadov sa disk umúdri.
Mobil a iné elektronické vymoženosti (mobil, elektrická brúska a podobne), ktoré šíria elektromagnetický smog (mobil) a nežiadúce vibrácie, dávaj do bezpečnej vzdialenosti aspoň 0,5m od počítačov.

nyjono

Toto zcela určitě nemůže poškodit disk.