Beee

Mohl by mít nějaký člověk neomezeně peněz?

Šlo by to? Třeba nějakou kreditku s neomezeným kreditem.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Ne

Je to len teoretický hovorový výraz o možnosti čerpania peňazí z účtu podľa vlastného uváženia, bez ohľadu na jeho množstvo. Aj „neomedzený účet“ je limitovaný množstvom peňazí k dispozícii na účte.

Další odpovědi
DoTazatel

Ne

Na světě je omezený počet „peněz“ (měny). Veškeré peníze existují na nějakém základě, odvíjí se od něčeho (ze zlata, stříbra – z jejich množství a pravé hodnoty… tak alespoň vznikly současné peníze) i ty na bank. účtě, každá nově vytisknutá bankovka není nová (ukrajuje hodnotu z těch, které už existují a bere si část jejich hodnoty). Takto nelze tvořit peníze (ani jinak). Nové peníze by se daly „tvořit,“ kdyby se např. objevil nový zlatý, ale zlato nebo jiné hodnotné komodity je omezené množství.

Žádný neomezený kredit není možný.
Existuje však neomezený úvěr, ale to není, jak to zní a nemá co dělat s neomezeným množstvím peněz.

icurusL

Ne

Co to vlastně je to neomezeně, že?

Edison

Ano

Pokud bude neopezený přísun, resp. pokud je přísun větší než výdej… taková bezedná peněženka… Třeba rentiér nebo důchodce s důchodem větším, než má vydání…

CTTON

Ne

Podle mě ne, ale možná pokud by byl světový diktátor tak ten by teoreticky mohl mít nekonečno peněz ale spíš je to asi úplný nesmysl.

Drap

Ne

Neexistuje neomezené množství peněz. Ječ to nesmysl.

Alesh

Ano

Tak v podstatě je to sice nesmysl, že by to tak mohlo být, ale existuje určitá skupina lidí, tzv. elita (ne, nemyslím politiky, ani Billa Gatese a spol.), která vlastní a ovládá takové majetky, že se v podstatě dá hovořit o „neomezenosti“. Spíš je limituje aktuální technický pokrok a čas, jinak si mohou pořídit, co chtějí.

Meggie2

Ano

Řekla bych, že to mají např. majitelé různých bank nebo federálních rezerv, v Americe FED, Rockefelleři, Rotchildové atd. Doporučuji zajímavé dokumenty o nich

Straka

Ano

Každý, kdo tiskne (vyrábí pravé či falešné) peníze, může mít prakticky neomezeně peněz.

Butters_xD

Ne

Dochy

Ne

„Absolutně“ ne.
„Relativně“ ano – pokud zkrátka člověk má tolik rozumu, že se standardně i bez kontroly účtů nedostane s výdaji nad příjmy.

CTTON

Maggie: ty mají určité opravdu hodně peněz ale určitě ne zdaleka neomezeně, navíc si ty peníze nemůžou nechat ale půjčují na úrok vládě a to je pak jejich zisk takže k nekonečnu to má.ppravsu hodně daleko.

CTTON

Tak kdyby byl poslední stát na světě tak by mohl všechna pravidla určovat ten stát tudíž by neomezeně peněz mít teoreticky někdo mohl, že t seš inspiroval moji otázkou o jednotném světě?

led

Jednotný svet je zatiaľ v štádiu Utópie.

DoTazatel

Ne, chápej, že na celém širém světě je omezené množství peněz. Jeden stát nebo tisíce, v tomto případě nehraje žádnou roli..
Peníze se nedají tvořit jen tak z ničeho.