Avatar uživatele
Kazatel

Měsíc jsem trávu nesekal, tráva odkvetla, ale klasy jako by byly pořád nedozrálé, jak dlouho mám ještě čekat se sekáním?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Záleží na počasí a druhu trávy. Já bych nečekal a dosel bych normálním semenem. Nejlepší zkušenost máme s hřišťovou trávou. Snese hrubé zacházení i přejíždění autem a je hustá. Používáme ji desítky let.
Jestli chceš nějaké další „rozumy“ o trávnících, tak si kup brožuru Trávník od nakladatelství Grada. Jestli je ještě k dostání.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Také jsem nesekal, nebyly skoro žádné přírůstky, jen sem tam někde ve stínu. Včera ale hodně popršelo, tak se to snad s trávníkem zlepší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Počkej, to už Ti poradím: já teda nepoznám na trávě, ale na žitu či pšenici ano, jsem z vesnice.

Musíš sehnat někoho, kdo pozná, jestli to semeno je zralé, a ten Ti to musí ukázat, jak se odliší zralé semeno od nezralého semene. Obecně vzato, zralé semeno je takové „suché“, třeba ječmen je zelený, když je nezralý, ale trávy mají jiné semeno, proto Ti to někdo musí ukázat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Až dozrají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Počkej, až semena „zapustí“. Totiž hrozí, že semena trávy sekačkou „vysaješ“ a seš zase na začátku 🤷‍♂️

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada