bolak

Mělo by to nějaké nevýhody, pořídit si LCD televizi jako náhradu za monitor k počítači?

Nejlepší odpověď
led

LCD televíziu používam ako 2.„obrí“ monitor k počítaču. Prrodzene kvalita obrazu záleží od veľkosti a možného maxilmálneho rozlíšenia tohto monitoru.

Dodatok z praxe
Zaujímavý je výsledný efekt, ak grafik, videomaker, robí krásne prepracovaný obraz na vysokokvalitnom monitore a potom to pustí ako projekciu cez videoprojektor na plátno (nie reflexné kinoplátno), alebo projekčnú plochu vzdialenej 15–20m. Ajhľa, farby a kontrast sa akosi stratili, máte pocit prstami zamazaných okuliarov. Práve k tomu je dobré použiť veľkú televíznu obrazovku ako druhý monitor (s vhodne nastaveným obrazom prispôsobeným, akoby ste pozerali na požadovanú vzdialenosť) a tak vyrábať „umenie“.
Nie vždy sa skutočnosť rovná realite a biela nie je vždy biela… (skúste si vyhľadať, ako sa robia reklamné klipy, alebo niektoré efekty do filmov)

Další odpovědi
nyjono

Jako nevýhodu vidím to, že na monitoru PC pracuji a souběžně sleduju po očku TV .

Mc Merkurion

… žádné neshledávám, dokonce byla lacinější než monitor … na čem myslíš, že sleduju stažený filmy …

Kepler

Žádné nevýhody nevidím, i když TV je pouze HD ready, toto rozlišení mi zcela vyhovuje. Sedím pohodlně v křesle, ne shrbený u stolu, myš mám na nízkém stolku vedle křesla, zápěstí je v ergonomické poloze (karpály nehrozí). Úhlopříčka 80 cm při vzdálenosti od TV 1,5 m je ideální i pro sledování TV pořadů a filmů.

mzm

Pokud je to na „běžnou“ práci a nějaké to hraní, tak nevidím problém. Televize by v takovém případě měla mít něco jako „game mode“ – bez zpoždění (nějaký fikaný obrazový postproces, který kapku zdrží odezvu)

U monitorů zaměřených na grafiku (foto) by TV nevýhody mít mohla.
 – menší barevná hloubka (jaký má televize panel? technologie..)
 – tv je hůře kalibrovatelná jak monitor
 – nerovnoměrné podsvícení
… a všechny ty vlastnosti, které normální smrtelník nepostřehne, ale grafici, protože za monitor dali nehorázné peníze, na nich lpí. 😉 – berte to s humorem. Obraz na monitoru co umí 10bit na barvu je kapku něco jiného jak obraz z televize…

bolak

Kepler: Tuhle se tu někdo ptal, jak může změnit čárka smysl věty, takže ukázkovej příklad:
Otázka: Má LCD televize míst monitoru nějaké nevýhody?
Odpověď: Žádné nevýhody nevidím.
Odpověď_2: Žádné nevýhody, nevidím.

Kepler

Jo, to opravdu smysl mění. Naštěstí ale platí moje odpověď a zatím vidím dobře 🙂

bolak

led: tak samozřejmě 3840×2160 by úplně stačilo, mně de hlavně o to abych si nekazil voči 🙂

led

LCD nebliká a keď okrem monitoru bude ešte nejaké mäkké osvetlenie, môže byť.

bolak

Mc Merkurion: no to já vím že je levnější, právě proto se ptám 🙂 protože 24ka monitor koukám že stojí stejně jako 40ka televize..

Mc Merkurion

… já taky koukal, když jsem chtěl velkej monitor, proto mám tv …

bolak

A co máš za televizomonitor? Nahoď odkaz.

Mc Merkurion

… tady tu: https://televi­ze.heureka.cz/jvc-lt-40v750/?gclid­=CjwKEAjwz9HHBRDbop­LGh-afzB4SJABY52o­FruSkE1UZG-ch2jNzg9qJ0gM1ZYP-wGhW_IN8uVOOX­RoCc3Xw_wcB