Kepler

Měli jste už někdy možnost porovnání německých a čínských výrobků z kategorie domácích elektrospotřebičů či elektroniky?

Dříve jsem měl představu o „poctivé německé kvalitě a "čínských šmejdech“. Kdysi tomu tak nepochybně bylo, ale poslední dobou jsem otočil o 180 st. Tak si představte:

  • německý audiozesilovač mám už čtvrtý a ani ten není bez chyby. Ostatní skončily reklamací, nebo odešly těsně po záruce.
  • německý tyčový vysavač naprosto nefunkční, dodán bez českého manuálu, po druhé reklamaci vrátili peníze.
  • čínský tyčový vysavač je naprosto excelentní, tišší, lehčí a ještě o 200,– Kč levnější (uvidíme, jak dlouho vydrží).
  • čínský tyčový mixér je výborný a drží už 5 let.

To jsou věci…

Nejlepší odpověď
df

Pokud je cenový rozdíl ± 20 %, tak si buď jistý, že je obojí vyrobeno v Číně. Německý, nebo i český výrobek je o 50–100% dražší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

df

Protože je to podvod. Zkus se podívat na italské zvedáky, nebo výrobní stroje. Stojí jednou tolik, než ty nejlevnější. Nebo Narex, jsou čínské, nebo české. Rozdíl v ceně tak, jak už jsem psal výš.

Kepler

df: tak proč tam výslovně píší „made in Germany“ nebo made in China" ?