Bloncka

Mám strašnou pleť :(

Dobrý den. Je mi 13 skoro 14 a mám problémy s pletí. Když si přejedu po čele mám to jako „struhadlo“ :( Nevím co s tím.
Obědnala jsem se ke kosmetičce ale chci se zeptat jestli existuje nějaký krém nebo pleťová maska která by pomohla. Všecm moc děkuji za rady a různé tipy :)

Nejlepší odpověď
Berušinka

Musíš se o tu pleť hodně starat, teď si v pubertě a jestli používáš make-up a různé kremy na obličej, tak se pupínky holt dělají.
Každý den by sis měla umýt obličej vodou – čistou vodou – ráno a večer. Na večer si dávat nějaký hydratační krém, aby oblbnul ty žlázky tak, aby tvořily méně mazu. S líčením opatrně.
Pomáhá i napařování =) – to se ta pleť opravdu vyčistí =)

Další odpovědi
hanny 2

Raději si s tím nic sama nedělej nebo to ještě zhoršíš,žádné zázraky na to neexistují.Kos­metička ti to odborně ošetří a poradí ti.Chce to ale systematickou péči.V tvém věku to je normální – vliv hormonů,stravy atd.

Pecudka

Teď v létě hodně na sluníčko,ono si s tvou pletí poradí. Kdysi jsem, v tvém věku, měla stejné potíže a v létě se to vždy výrazně zlepšilo.

Andělé

Jak už napsala Hanny 2,nejvíce ti pomůže kosmetička.Každá plet je individuální a ona odborně pozná,co je na tvou plet potřeba.
Jen bych chtěla dodat,že pleti a celkovému zdraví pomáhá dodržovat pitný režim,tzn.,celý den často popíjet,nejlépe čistou vodu a k tomu sklenku minerálky(na plet je výborná Magnesia).A spou­stu,spoustu vitamínu nejlépe v přírodní formě.Ted v létě využij merunky,broskve apod.
V lékárně by ti také poradili vhodné vitamíny,ale nejprve zajdi ke kosmetičce.
Takže kosmetička,celý den dodržovat pitný režim,hooodně vitamínů a co nejvíce spánku(po něm je krásný i místní bezdomovec:-)
Všimla jsem si,jak jsi krásná:-)Tvá plet jistě není strašná,jen tvému hormonálnímu období to spolu s kosmetičkou můžete pěkně nandat:-)

http://kosmeti­ka.doktorka.cz/pri­ciny-suche-pleti/

Zdroj: http://www.kra­sojizda.cz/pe­ce-o-plet-krx-130-0.html